KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15011049
nr 1501 1049
Acke Ã…slund
(1881-1958), Sverige
Oljemålning, Marknad i Pollensa, monogramsignerad och daterad 1921. Olja på duk, 45x55 cm, yttermått inklusive ram: 51x61 cm
Kondition: slitage
måndag 7 november 2022
kl 19:08:56
Acke Ã…slund
Läs mer om Acke Ã…slund